Calendario

Diciembre. 2017
LunMarMierJueVierSabDom
 << <Jun 2018> >>
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Anuncio

¿Quién está en línea?

Miembro: 0
Visitante: 1

rss Sindicación

Anuncio de los artículos posteados en: Enero 2001

Ankarada iyi avukatlar

En iyi ceza avukatları rahatça anlaşabileceğiniz avukattır. Aslında söylediklerinizi dinleyen ankara avukatı kolay değildir. Zor olan sizin davanız için iyi avukatı seçebilmektir. Tercih ettiğiniz avukat en doğru avukat mı? Ağır ceza davalarında ünlü mü? Bununla birlikte boşanma davası açmayı düşünüyorsanız size çekişmeli boşanmayı mı tavsiye ediyor?

Aynı zamanda boşanma davası nasıl açılır ona da değinelim. Boşanma davaları iki biçimde açılabilmektedir. Eğer yanlar evliliğe son verme konusunda anlaşmışlarsa aile mahkemesine başvuru yapmaları durumunda anlaşmalı şekilde ayrılabilirler. Anlaşmalı olarak boşanmanın gerçekleşmesi için birlikteliğin minimum bir sene sürmüş olmasıgerekmektedir. Eğer evlilik hayatı bir yıldan az sürmüş ise eşler anlaşmalı şekilde ayrılmak için başvuru yapamazlar. Bu halde çekişmeli tarzda başvuru yapmak durumundadırlar. Anlaşmalı tarzda evliliği sonlandırmak için mahkemeye bir anlaşmalı ayrılma mutabakat metni sunmaları gereklidir. Bu mutabakat metninin bir anlaşmalı boşanma avukatı aracılığıyla hazırlanması faydalı olacaktır. Bunun ardından taraflar hakim karşına çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini beyan etmelidirler. Çekişmeli biçimde evliliğe son vermek için bir boşanma gerekçesine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliğe son verme sebebinin hakim tarafından kabul edilebilir olması gereklidir. Ayrıca evliliği bitirme sebebinin ispatlanması gerekmektedir. Boşanma davalarında davacı taraf iddiasını her türlü delille kanıtlayabilir. Mesela şahit kanıt olarak kullanılabilir. Çekişmeli ayrılma davası fazlaca uzun sürmektedir. Davayı kısaltmak için bir avukattan yardım istenmelidir.
Admin · 15 vistas · Escribir un comentario
12 En 2016
Ankarada avukatlar bol miktarda bulunur. Fakat fevkalade iyi bir hukukçu bulmaniz yalnizca fevkalade iyi bir arama sayesinde mümkün olabilir. Sebebiyse kimi avukatlara güven duymak bayagi zordur.Avukatlar basit düzeyde bosanma davasi konusunda mütehassis hukukçular,icra davalarinda uzmanlasmis hukukçular,ceza hukuku avukatlari ve bilisim hukukçulari diye kategorilendirilebilir. Ancak hukukta diger deneyim gerektiren bölgeleri de mevcuttur.Bosanma davalari konusunda uzman avukatlar örnegin bosanma hukukuyla ilgili haddinden fazla kanunlari biliyor olmak yükümlülügündedirler.Ayrica çok iyi bir hukukçu bulmanizda kafi degildir. Hukukçunun buna ek olarak ugrastigi alanda uzman olmasi da gerekir. Bahsettigim seyi avukatin daha önceki aldigi davalardan anlamaniz mümkündür. "Ankara iyi bilisim suçlari avukatlari" arama motorlarinda bol sayida aranilan bir sözcüktür. Bununla birlikte "en iyi bilisim avukatlari ankara" kelimeleri de bol sayida aranan sözcüklerdir.

Türkiyemizde özellikle en çok görüsülen davalardan sayilan bosanma davalari Ankara avukatlari araciligiyla son derece harika bir tarzda görülmektedir. Basvuran kisilerin bosanma davalarini hem maddi hem de manevi olarak en az zararla geçirmelerini gerçeklestiren bosanma hukukçulari asil olarak nizali bosanma davalarinda bosanacak esler arasinda bir anlasma ortami saglamak amaciyla gayret göstermektedirler. Bundan ötürü açikcasi karinizla anlasmali bir sekilde bosanamiyorsaniz, mutlaka bosanma davalari isinde deneyim kazanmis bir hukukçunun yardimi ile bosanma sürecinizi tamamlamalisiniz.
Çagimizda en fazla artis gösteren davalar bilisim suçlari davalaridir. Dolayisiyla bilisim suçlarinda uzman avukatlara gereksinim büyümüstür. Fakat deneyimli bir bilisim avukati tutmak çok çaba gerektirir. Çünkü bilisim hukuku avukati sayisi çok azdir.

Bosanma davalari iki tarzda açilabilmektedir. Eger taraflar evliligi sonlandirma hususunda anlasmislarsa mahkemeye basvuru yapmalari durumunda anlasmali sekilde ayrilabilirler. Anlasmali sekilde evliligi sonlandirabilmenin gerçeklesmesi için evlilik hayatinin en az bir yil devam etmis olmasigereklidir. Eger evlilik bir yildan daha az sürmüs ise esler anlasmali sekilde ayrilmak için müracaat edemezler. Bu durumda çekismeli sekilde müracaat etmek durumundadirlar. Anlasmali sekilde bosanabilmek için aile mahkemesine bir anlasmali bosanma protokolü vermeleri gerekmektedir. Bu protokolün bir avukat meslegi icra eden biri araciligiyla meydana getirilmesi iyi olacaktir. Bunun ardindan taraflar hakim karsina çikmali ve anlasmali bosanma metnini kabul ettiklerini beyan etmelidirler. Çekismeli sekilde evlilige son vermek için bir bosanma nedenine ihtiyaç bulunmaktadir. Bu evlilige son verme sebebinin hakim tarafindan kabul edilebilir olmasi gerekir. Ayrica evliligi bitirme sebebinin ispatlanmasi gerekmektedir. Bosanma davasinda davaci iddiasini her türlü kanitla kanitlayabilir. Mesela sahit kanit olarak kullanilabilir. Çekismeli ayrilma davasi baya uzun sürebilmektedir. Davayi kisaltmak için bir hukukçudan yardim istenmelidir.
Admin · 11 vistas · Escribir un comentario
12 Dic 2015