Calendario

Diciembre. 2015
LunMarMierJueVierSabDom
 << <Jun 2018> >>
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Anuncio

¿Quién está en línea?

Miembro: 0
Visitante: 1

rss Sindicación

Anuncio de los artículos posteados en: Diciembre. 2015

Ankarada avukatlar bol miktarda bulunur. Fakat fevkalade iyi bir hukukçu bulmaniz yalnizca fevkalade iyi bir arama sayesinde mümkün olabilir. Sebebiyse kimi avukatlara güven duymak bayagi zordur.Avukatlar basit düzeyde bosanma davasi konusunda mütehassis hukukçular,icra davalarinda uzmanlasmis hukukçular,ceza hukuku avukatlari ve bilisim hukukçulari diye kategorilendirilebilir. Ancak hukukta diger deneyim gerektiren bölgeleri de mevcuttur.Bosanma davalari konusunda uzman avukatlar örnegin bosanma hukukuyla ilgili haddinden fazla kanunlari biliyor olmak yükümlülügündedirler.Ayrica çok iyi bir hukukçu bulmanizda kafi degildir. Hukukçunun buna ek olarak ugrastigi alanda uzman olmasi da gerekir. Bahsettigim seyi avukatin daha önceki aldigi davalardan anlamaniz mümkündür. "Ankara iyi bilisim suçlari avukatlari" arama motorlarinda bol sayida aranilan bir sözcüktür. Bununla birlikte "en iyi bilisim avukatlari ankara" kelimeleri de bol sayida aranan sözcüklerdir.

Türkiyemizde özellikle en çok görüsülen davalardan sayilan bosanma davalari Ankara avukatlari araciligiyla son derece harika bir tarzda görülmektedir. Basvuran kisilerin bosanma davalarini hem maddi hem de manevi olarak en az zararla geçirmelerini gerçeklestiren bosanma hukukçulari asil olarak nizali bosanma davalarinda bosanacak esler arasinda bir anlasma ortami saglamak amaciyla gayret göstermektedirler. Bundan ötürü açikcasi karinizla anlasmali bir sekilde bosanamiyorsaniz, mutlaka bosanma davalari isinde deneyim kazanmis bir hukukçunun yardimi ile bosanma sürecinizi tamamlamalisiniz.
Çagimizda en fazla artis gösteren davalar bilisim suçlari davalaridir. Dolayisiyla bilisim suçlarinda uzman avukatlara gereksinim büyümüstür. Fakat deneyimli bir bilisim avukati tutmak çok çaba gerektirir. Çünkü bilisim hukuku avukati sayisi çok azdir.

Bosanma davalari iki tarzda açilabilmektedir. Eger taraflar evliligi sonlandirma hususunda anlasmislarsa mahkemeye basvuru yapmalari durumunda anlasmali sekilde ayrilabilirler. Anlasmali sekilde evliligi sonlandirabilmenin gerçeklesmesi için evlilik hayatinin en az bir yil devam etmis olmasigereklidir. Eger evlilik bir yildan daha az sürmüs ise esler anlasmali sekilde ayrilmak için müracaat edemezler. Bu durumda çekismeli sekilde müracaat etmek durumundadirlar. Anlasmali sekilde bosanabilmek için aile mahkemesine bir anlasmali bosanma protokolü vermeleri gerekmektedir. Bu protokolün bir avukat meslegi icra eden biri araciligiyla meydana getirilmesi iyi olacaktir. Bunun ardindan taraflar hakim karsina çikmali ve anlasmali bosanma metnini kabul ettiklerini beyan etmelidirler. Çekismeli sekilde evlilige son vermek için bir bosanma nedenine ihtiyaç bulunmaktadir. Bu evlilige son verme sebebinin hakim tarafindan kabul edilebilir olmasi gerekir. Ayrica evliligi bitirme sebebinin ispatlanmasi gerekmektedir. Bosanma davasinda davaci iddiasini her türlü kanitla kanitlayabilir. Mesela sahit kanit olarak kullanilabilir. Çekismeli ayrilma davasi baya uzun sürebilmektedir. Davayi kisaltmak için bir hukukçudan yardim istenmelidir.
Admin · 11 vistas · Escribir un comentario
12 Dic 2015